O nás

Max cursor

Píše se rok 1995, skupina cyklistických nadšenců, bývalých i aktivních závodníků zakládá MAX CURSOR. Původně malá cyklistická prodejna čítající 10m2 se postupně rozrůstá a do druhého roku své činnosti se představuje, jako cyklistická speciálka orientovaná na nejnáročnější zákazníky. Téhož roku se začíná psát i sportovní historie značky MAX CURSOR. V té době team tvoří jediná závodnice Šárka Chmurová, která hned zapisuje MAX CURSOR do povědomí fanoušků MTB několika pódiovými umístěními v Národním poháru cross country. Po těchto úspěších opouští MTB team a jako silničářka absolvuje kultovní silniční klasiky – Valonský šíp a San Remo.

Prodejna MAX CURSOR rozšiřuje své prodejní prostory a do svého portfolia přibírá prestižní značky Cinelli a Intense. Team MAX CURSOR se začíná orientovat na práci s mládeží a úspěchy se záhy dostavují. Emil Jamnicz nejvýraznější postava této generace získává úspěchy již jako junior, v kategorii U23 se zúčastňuje Mistrovství Evropy za národní team. Svůj sportovní růst korunuje bodovaným umístěním na Světovém poháru ve Fort William v kategorii Elite.

Team se rozšiřuje o downhillovou formaci a získává statut UCI trade team. Přichází zlatá éra MTB teamu. Sjezdaři absolvují kompletní Evropskou část světového poháru a získávají Mistrovský národní titul v kategorii Juniorů. Cross country „orange comando“ nezůstává pozadu, dobývá jedno vítězství za druhým. Do historie se zapisují jména Tomáš Kohout, Emil Jamnicz, Roman Bár, Martin Ocásek, Karel Videcký.

Rok 2006 patří k nejúspěšnějším. Do teamu přichází k Šárce Chmurové nová akvizice Mistryně Slovenska Janka Števkova. Team zahajuje sezónu bodovaným umístěním na Světovém poháru v Curacao v Nizozemských Antilách. Válcuje konkurenci v Českém poháru, získává několik prvních míst a vedoucí postavení v ženských družstvech. Martin Šíma v kategorii masters „zabíjí“. Vyhrává Světový pohár ve Fort William a obsazuje skvělé 3. Místo na Světovém poháru v Madridu. Zlatá éra vrcholí v následujícím roce „orange comando“ zažívá euforii při národním šampionátu na Zadově, kde získává prvenství v kategorii masters a v kategorii open zásluhou Martina Šímy a Karla Videckého. Šárka Chmurová obsazuje 3. Příčku za fenomenální Kateřinou Nash a Terezou Huříkovou.

Prodejna vstupuje do druhé desítky svého života. Rozšiřuje pole působnosti, stává se oficiálním zástupcem dalších světových značek, získává značku Fulcrum, No tubes, Ridley, Sintesi a další. Do teamu přichází hvězda první velikosti, juniorský Mistr světa Zdeněk Mlynář. A hned v úvodu spolupráce s MAX CURSOREM šokuje cyklokrosový svět. Vyhrává Světový pohár v Belgickém Wortegem-Petegem a stává se lídrem Světového poháru. Následují další skvělá vítězství, Zdeněk Mlynář ovládá suverénně Český pohár a po 5. ti vítězství v řadě se stává celkovým vítězem národního poháru. MAX CURSOR dosahuje věhlasu daleko za hranicemi České republiky.

Sportovní geny má MAX CURSOR ve svém DNA, již od svého zrodu! Téměř 20. ti letá historie značky, spojená s výjimečnými osobnostmi cyklistického sportu, se promítá do každodenní práce. Lidé, spojení s MAX CURSOREM stáli u zrodu velkých vítězství, nyní pomáhají objevovat kouzlo a krásy cyklistiky novým zájemcům o tento sport a noví „orange comandos“ již stojí na startu odhodlaní psát další historii MAX CURSORU

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU

@maxcursor_ostrava

Sledujte nás na sociálních sítích

CAROSELLO, s.r.o

Čujkovova 52, 700 30, Ostrava - Zábřeh, Česká republika

IČ: 27794113
DIČ: CZ27794113

Telefon: +420 596 768 599
Email: eshop@maxcursor.cz

Copyright © 2022 CAROSELLO, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by ODMARKETING.